logo

Nasıl Çalışıyorum?

VE

BENİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

ÇALIŞMA YÖNTEMİM

Açıkçası çalışma yöntemim oldukça temel adımlardan oluşuyor. Bunları en basit halde sıralarsak; müşteri bulmak, isteğini veya problemini dinlemek, çözüm planını sunmak, işe girişmek ve işi teslim etmek aşamalarından oluşuyor. İşin nitelik ve niceliğine göre adımların sıraları veya çeşitliliği değişebiliyor tabii bazen.

Müşterilerim genellikle beni web sayfamdan, sosyal medyadan ama en çok da eski müşterilerimin veya benimle birlikte iş yapanların tavsiyeleri üzerinden buluyor. Sonrasında telefonla veya buluşarak bir toplantı düzenliyoruz. İşin tüm ana hatları bu toplantıda ortaya çıkıyor. Müşteriyi çalışma şeklim hakkında bilgilendirdikten ve işin nerede, nasıl, kaç kişi ile hangi koşullarda yapılacağı netleştikten sonra teklifimi sunuyorum ve kabul edilmesinin ardından günü takvimime işleyip, detaylı planlamayı hazırlıyorum.

Bu aşamadan sonra işe dahillerse ekibimin hazırlığı, ekipmanlarımın hazırlığı ve diğer ön hazırlıklar sözkonusu. İşini Sev'deki  videomda da bahsettiğim üzere özellikle iş bir fotoğraf veya video çekimi ise zamanlama ve zamanında tam takım orada bulunmak çok önemli bir adım. İkinci önemli adım ise toplantıdaki bilgilendirme üzerine çekimi yapmak. Bundan kastım, görsellerin son kullanılacak medya (web sayfası, katalog, sosyal medya, afiş vs...) öngörülerek ve buna uygun bir şekilde elde edilmesi gerekiyor. Çekim tamamlandıktan sonra bilgisayar başında orijinal yazılımlarla post-prodüksiyon kısmı başlıyor. En iyi şekilde elde edilen görseller bu aşamada müşterinin isteği doğrultusunda ve belki birazcık da yaratıcılık ve deneyimle son hallerine kavuşuyor. Bu aşama da bittiğinde kullanılacak medyaya uygun şekilde görsellerin çıktıları alınıyor ve müşteriye teslim ediliyor. Son olarak ilave istekler olduğu taktirde, bunlar gerçekleştiriliyor.

  • Müşteri Edinme
  • Müşteriyi Bilgilendirme
  • Müşterinin İhtiyacını Anlama
  • Çözüm Sunma
  • Çözümü Uygulama
  • İş Teslimi
  • Müşteri Memnuniyeti

NEDEN BENİMLE ÇALIŞMALISINIZ?

İster kendi tanıtımınız, ister şirketinizin veya markanızın tanıtımı, ister belgeleyip sonsuzlaştırmak istediğiniz özel bir etkinliğiniz olsun amacım her daim sizin beklentinizi karşılamak ve hatta bunun ötesine geçmek; işi yapıp müşteriyi geçiştirmektense, çalıştığım kişileri ulaşmak istedikleri hedefe yükseltmek. Bu yolda müşterilerimle kurduğum ilişkiler bir yandan benim çalışmamı kolaylaştırırken bir yandan da karşımdaki insanlarla aramda kalıcı bir güven sağlıyor ve sonuçlar her iki tarafın da kazançlı çıktığı bir noktaya varıyor.

194

MEKAN ÇEKİM PROJESİ

222

ÜRÜN ÇEKİM PROJESİ

197

KİŞİSEL VE PORTRE ÇEKİM PROJESİ

243

ETKİNLİK ÇEKİMİ

HEDEFLERİM

Web sayfamdaki doldurması en zor bölümlerden biri bu belki, çünkü maalesef önünü çok fazla göremeyen bir ülkede yaşıyoruz ve miyopluğumuz giderek bulaşıcı olmaya başladı. Bireysel olarak yapabilecekleriniz farkında olun olmayın giderek kısıtlanıyor. Şahsen ben şu anki kariyerimi seçerken iki adet dereceli diploma sahibi olduğum zor ve ileri teknolojik bir mühendislik sektörünü arkamda bırakıp yapmak istediğim şeyin peşinden gitim. Fark yaratmak istediğim, kendi yaptığım işlerden keyif alacağım ve mutlu olacağım, el becerilerim kadar zekamı ve pratikliğimi kullanacağım ve içerisinde de sanat barındıran bir alan olarak fotoğrafçılığı tercih ettim. Bu yolda da ilerlemeye devam ediyorum. Hedefim bir nokta atışı değil, daha çok birçok noktadan oluşan uzun bir yola benziyor. Yaptığım işi her geçen gün daha iyi yapmak, görmem gereken yerleri görmek, çekecek ilginç konu, konuk ve konseptler bulmak, arşivimi geliştirmek ve benden sonraki fotoğrafçılarla fotoğraf sevdalılarına da birazcık yol gösterebilmek.

ORTAK ÇALIŞMALAR

Fotoğrafçılarla barter (hizmet takası) yapmak artık günümüzün moda ticaret sistemlerinden biri oldu. Özellikle yeni kurulan veya butik işletmeler için bu oldukça işe yarar bir yöntem, yine de büyük ve eski kuruluşlar bile bu yöntemi zaman zaman uyguluyor. Ben de takvimime, müsaitlik durumuma ve doğal olarak iş tipine göre bu tip tekliflere mümkün mertebe sıcak bakıyorum. Bu tip bir teklifiniz varsa bana ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

HOME OFFICE ÇALIŞIYORUM

Yani anlayacağınız işim her zaman yanımda, bu sayede müşterilerin acil bir ihtiyacı olduğunda, bu durum onlar için büyük bir zaman avantajı haline geliyor. Çekimlerimse genelde farklı mekanlarda olduğundan, stüdyo ihtiyaçlarımı sadece gerektiği zaman günlük stüdyo kiralayarak karşılıyorum.

DESTEK EKİBİMLE TANIŞTINIZ MI?


DESTEK EKİBİM...

VERDİĞİM HİZMETLERE GÖZ ATIN

Kesinlikle ihtiyacınız olan bir şeyler bulacaksınız... Bulamazsanız da sormaktan asla zarar gelmez =)