logo

Video çekimleri

ve video prodüksiyonu

Video çekimi ile Fotoğraf çekimi arasında belirgin benzerlikler ve tabi doğal olarak da büyük farklar vardır. Yine de zaman zaman fotoğrafçıların çektiği başarılı videolara veya video işi ile uğraşanların çektiği harika fotoğraflara denk gelirsiniz. Sonuçta işin özüne baktığınızda video veya film dediğiniz şey ardarda dizilmiş fotoğraflardan oluşan bir yapıttır. Zaman içerisinde her iki meslek dalının ekipmanları kendi alanlarında gelişip ayrılmış olsalar da DSLR'ların video çekme özelliği ile bu farklı tipte görsel ürünler artık çok daha kolay bir şekilde aynı kişinin elinden çıkabiliyor.

Ben de tanıtım videosu, röportaj, etkinlik veya diğer benzeri çekimlerde genellikle fotoğraflarımı çektiğim aynı kamerayla işin başında oluyorum. Eğer çekim bir reklam değeri taşıyorsa veya dokümanter değeri yüksek bir iş olması bekleniyorsa bu durumda iş prodüksiyon moduna geçiyor.

Video Prodüksiyonu

Video prodüksiyonu durumunda, çok daha detaylı bir ön hazırlık ve planlama yapılıyor ve buna göre çalışacak ekip, ekipman, mekan ve en uygun bütçe belirlenip tüm bunların organizasyonu sağlanıyor. Video çekimi veya video prodüksiyonu ile ilgili direk bir bütçe vermek, videoda istenen özelliklere göre çok büyük değişiklikler gösterdiği için oldukça zor.

Müşteriden aldığımız ilk detaylar ve yaptığım(ız) inceleme ve değerlendirmelerden sonra müşterinin istediğine en yakın (ve genelde beklentisinin üzerinde) sonuç almak ve sonrasında da ekstra sürpriz maliyetler çıkarmamak için bu ön çalışmayı büyük ciddiyetle yapıyoruz.

Size fikir vermesi açısından şu ana kadar yaptığım veya yaptığımız video çekimleri ve video prodüksiyonlarına dair bir kaç örneği konu başlıkları ile aşağıda görebilirsiniz.

Video Çekimi Teklifi Al

OYUNCU & MODEL SHOWREEL ÇEKİMLERİ

RÖPORTAJ ÇEKİMLERİ

ETKİNLİK ÇEKİMLERİ

ÖZEL GÜN ÇEKİMLERİ

STOK VİDEO ÇEKİMLERİ

STOP MOTION VİDEO ÇEKİMLERİ

TİMELAPSE ÇEKİMLER

 

EĞİTİM VİDEOSU ÇEKİMLERİ

KAMERA ARKASI ÇEKİMLERİ

KONSER ÇEKİMLERİ

TEKNİK UYGULAMA ÇEKİMLERİ

DEMO VE ÜRÜN ÇEKİMLERİ